baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
Wiadomości
grafika
Wystawa towarzysząca wieczornicy.
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja29-12-2016 08:38
ikona autorRedaktor Muzeum
ikona ilości zdjęć9
Wieczornica Pamięci Powstania Wielkopolskiego

We wtorek 27 grudnia w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie już po raz drugi odbyła się wieczornica z okazji kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

 

Podczas półtoragodzinnego spotkania, które tym razem odbyło się na piętrze Muzeum, licznie zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać montażu słowno – muzycznego w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Krotoszynie, a przygotowanego przez nauczycielki tejże szkoły: Małgorzatę Czachorek, Barbarę Pożarycką oraz Ewę Remisz. Występom dzieci i młodzieży towarzyszyła specjalnie z tej okazji przygotowana prezentacja multimedialna.

 

W drugiej część spotkania dr Edward Jokiel – prezes krotoszyńskiego koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, w pasjonujący sposób przedstawił przebieg walk powstańczych o Zduny i Krotoszyn w styczniu i lutym 1919 r. Również i to wystąpienie zostało zilustrowane specjalnie przygotowanym pokazem multimedialnym.

 

Ponadto wieczornicy towarzyszyła wystawa na temat Powstania Wielkopolskiego na ziemi krotoszyńskiej, przygotowana przez nasze Muzeum na sesję popularnonaukową, która odbędzie się 20 stycznia 2017 r. w hali widowiskowo - sportowej przy Zespole Szkół nr 3 w Krotoszynie. Ekspozycja prezentowana jest na parterze budynku poklasztornego i można ją oglądać do końca lutego przyszłego roku.

 

Organizatorem wydarzenia były:

- Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie,

- Zespół Szkół nr 3 w Krotoszynie,

- Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w Krotoszynie.

 

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Krotoszyna.

 

Do zobaczenia za rok!

ikona daty29-12-2016, 08:55 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń3595
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt