baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
Wiadomości
grafika
Leszek Żebrowski – znany badacz dziejów polskiego podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej i po 1945 roku
„Narodowe Siły Zbrojne w konspiracji antykomunistycznej” - spotkanie z Leszkiem Żebrowskim

 

W czwartek 23 lutego miało miejsce spotkanie z Leszkiem Żebrowskim – znanym badaczem dziejów polskiego podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej i po 1945 roku. Tematem wystąpienia były „Narodowe Siły Zbrojne w konspiracji antykomunistycznej”. Podczas spotkania prelegent przytoczył ogromną liczbę faktów oraz źródeł historycznych, na podstawie których od lat walczy z czarną legendą NSZ. Pojawiło się również wiele nowych wątków, niespotykanych podczas wystąpień Leszka Żebrowskiego publikowanych w intrenecie. Pod koniec spotkania była możliwość zadawania pytań. Na miejscu można było również nabyć publikacje, które prelegent chętnie podpisywał.

 

Spotkanie było pierwszą w tym roku, a trzecią w ogóle inicjatywą w ramach zainaugurowanego rok temu cyklu „Muzealne Spotkania z Historią”. Rzecz jasna było ono związane również z obchodami przypadającego w przyszłą środę Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w ramach którego jak zwykle zapraszamy na tradycyjną już Wieczornicę Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom wydarzenia: grupie Patriotyczny Krotoszyn i Krotoszyńskim Fanatykom Kolejorza oraz sponsorom: Wojciechowi Łapuciowi – właścicielowi przychodni Cer-Medic, Krystianowi Kłopockiemu – właścicielowi Restauracji Cristal i Krzysztofowi Olszewskiemu – właścicielowi sklepu Patriot Shop.


Do zobaczania na kolejnym „Muzealnym Spotkaniu z Historią”. 

ikona daty24-02-2017, 12:55 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń3215
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt