baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
Wiadomości
grafika
Fot. za http://wlkp24.info/wehikulem-czasu-przeszlosc/
„Wehikuł Czasu – życie w dawnym mieście”

W niedzielę 17 września w budynku Muzeum Regionalnego oraz jego okolicach miała miejsce kolejna, już trzecia edycja cyklicznych wydarzeń rekonstrukcyjnych pod wspólnym hasłem „Wehikuł Czasu. Organizatorem przedsięwzięcia było Muzeum Regionalne w Krotoszynie we współpracy z:

- Urzędem Miejskim w Krotoszynie,

- Zespołem Muzyki Dawnej „Artifex,

- Pocztem Wierzbięty z Krotoszyna,

- Radą Osiedla nr 1.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Krotoszyna, a jej sponsorem był SGB Bank Spółdzielczy w Krotoszynie.

 

Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia było „życie w dawnym mieście”. Parający się dawnym rzemiosłem rekonstruktorzy przybliżali licznie przybyłym gościom kulturę oraz rękodzieło minionych stuleci. Na rozstawionych kramach można było spotkać, porozmawiać, a nawet spróbować swoich sił u kowala, powroźnika, łuczarza, skryby i mincerza. Można było samodzielnie przygotować i upiec podpłomyki, tkać oraz czerpać papier. Dzieci miały możliwość toczenia zażartych pojedynków w szrankach, najazdów z kopią na „saracena”, walki ze smokiem, oblegania zamku, układania historycznych puzzli i gry w olbrzymią, historyczną grę planszową. Pomiędzy odwiedzającymi skradał się zaś kat, który raz po raz zakuwał kogoś w dyby. Można było również przymierzyć elementy zbroi i osobiście sprawdzić ile ważyła średniowieczna broń.

                                                                  

Ponadto odwiedzający nas tej niedzieli goście mieli możliwość bezpłatnego zwiedzania naszych ekspozycji oraz premierowego zakupu naszej najnowszej gry miejskiej pt.Spacer z Jankiem. Więcej informacji o grze, adresowanej tym razem do najmłodszych, pojawi się w przyszłym tygodniu.

 

Po zmroku, na zakończenie pracowitego dnia, na piętrze muzeum odbył się czarujący, kameralny koncert muzyki dawnej w wykonaniu nietuzinkowego duetu: Jacek Kowlaski i Paweł Iwaszkiewicz. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Krotoszyńskiemu Ośrodkowi Kultury za rewelacyjne nagłośnienie występu.

 

Galerie zdjęć z imprezy:

Telewizja Proart z Ostrowa Wielkopolskiego

Gazeta Lokalna Krotoszyn

Życie Krotoszyna

Krotoszyn Niezwykły

 

Do zobaczenia za rok!

 

Dziękujemy Grupie Artystycznej Pokazy Historyczne za pomoc w organizacji imprezy.

ikona daty18-09-2017, 13:44 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń3725
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt