baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
Wiadomości
grafika
„Spacer z Jankiem”
„Spacer z Jankiem”

Spacer z Jankiem to najnowsza krotoszyńska gra miejska – adresowana tym razem do dzieci. Jej premiera miała miejsce 17 września podczas tegorocznego Wehikułu Czasu. Zabawę opracowało i wydało Muzeum Regionalne im. H. Ławniczaka w Krotoszynie, przy wsparciu krotoszyńskiego Urzędu Miejskiego oraz w partnerstwie z kawiarnią By the Way Cafe.

 

Pomysłodawcą gry i autorem tekstów jest Piotr Mikołajczyk – dyrektor muzeum, a autorką przepięknych ilustracji – Kamilla Żaruk – nauczycielka plastyki. Pełna gier i zabaw książeczka ma na celu przybliżyć najmłodszym postać zasłużonego dla Krotoszyna Jana Rozdrażewskiego, zwracając przy okazji uwagę na często niedoceniane zabytki naszego miasta.

 

Jest to już druga gra miejska przygotowana przez krotoszyńskie muzeum. Pierwsza, adresowana do młodzieży i osób starszych, powstała w związku z jubileuszem 600-lecia lokacji miejskiej Krotoszyna.


Każda rodzina odwiedzająca z broszurką nasze muzeum będzie mogła bezpłatnie zwiedzić ekspozycję stałą. Ponadto we wspomnianym lokalu By The Way Cafe udostępniono specjalny kącik dla najmłodszych, gdzie będą mogli rozwiązać zawarte w książeczce zagadki i rebusy. Dla każdego dziecka posiadającego broszurkę i odwiedzającego kawiarnię przygotowano specjalną niespodziankę.

 

Zapraszamy do zabawy!

 

Dziękujemy za pomoc w przygotowywaniu gry:
- Urzędowi Miejskiemu w Krotoszynie
- By The Way Cafe
- Rumiankowo

oraz paniom: Alicji Kryszkiewicz-Świst, Alicji Obal, Kamili Robaszyńskiej i Kmilli Żaruk

 

*Egzemplarze książeczki można nabyć w budynku muzeum w cenie 3 zł.

ikona daty25-09-2017, 14:19 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń3476
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt