baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
Wiadomości
grafika
Krotoszyńska "Noc Muzeów" 2017
Krotoszyńska "Noc Muzeów" 2017

 

Jak co roku krotoszyńskie Muzeum Regionalne włącza się w międzynarodową akcję pt. „Noc Muzeów”. Tym razem przypada ona w sobotę 20 maja i już zwyczajowo trwać będzie od godziny 19.oo do 24.oo. Współorganizatorem tegorocznego wydarzenia jest krotoszyńska Ochotnicza Straż Pożarna oraz Urząd Miejski w Krotoszynie.

 

Podczas tegorocznej nocy „Nocy Muzeów”, obok tradycyjnego – nocnego zwiedzania już prawie ukończonej ekspozycji stałej, można będzie obejrzeć wystawę czasową, związaną ze 145-leciem miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Planowane są także różnorodne pokazy strażackie, wraz z ekspozycją wozów bojowych krotoszyńskiej Straży. Dodatkowo krotoszyńska OSP przygotuje kilka niespodzianek - między innymi dla osób chcących obejrzeć muzealne podziemia.


 

Poza tym, w odpowiedzi na liczne prośby, postanowiliśmy ponownie zorganizować konkurs dla zwiedzających, w którym nagrody ufundował Urząd Miejski w Krotoszynie. Szczegółowe informacje na temat konkursu pojawią się na naszej stronie kilka dni przed „Nocą Muzeów”, jednak już dziś możemy zdradzić, że będzie on miał formę zbliżoną do zeszłorocznego – cieszącego się zaskakującą dla nas popularnością.

 

Ponadto, jak co roku, wydarzeniu towarzyszyć będą prezentacje na temat dziejów miasta.

Serdecznie zapraszamy!
 
-------------------------------------------------------------------
* Szczegółowy harmonogram i regulamin konkursu...
-------------------------------------------------------------------
 
  

ikona daty12-05-2017, 10:15 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń3212
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt