baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
Wiadomości
grafika
Zbliża się setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego
Poszukiwane informacje na temat Powstańców Wielkopolskich

 

W związku ze zbliżającą się setną rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego miejscowi regionaliści przystąpili do prac nad wydaniem słownika biograficznego Powstańców Wielkopolskich z naszego regionu. Publikacja ma zostać wydana w roku 2019, a jej redaktorami będą historycy:

- Edward Jokiel;

- Antoni Korsak;

- Michał Pietrowski;


W związku z trwającymi już pracami nad słownikiem, zespół redakcyjny zwraca się za naszym pośrednictwem z serdeczną prośbą o udzielanie jak najbardziej szczegółowych informacji na temat krewnych bądź znajomych z ogólnie pojętej ziemi krotoszyńskiej, którzy zaangażowali się w Powstanie z lat 1918 – 1919.


Zamieszczona w załączniku ankieta, opracowana przez dr. Michała Pietrowskiego, ma za zadanie pomóc w selekcji i doborze danych. W przypadku braku informacji przy którymś z pytań prosimy przejść do następnego. Wypełnione ankiety prosimy przesyłać na adres mailowy naszego Muzeum: lub Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej:


Wypełnione ankiety można również przynosić bezpośrednio do Muzeum Regionalnego lub do siedziby TMiBZK w krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej.

 


Z góry serdecznie dziękujemy!

ikona daty19-07-2017, 11:50 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń3329
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt