baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
Wiadomości
grafika
„Wehikuł czasu – życie w dawnym mieście”
„Wehikuł Czasu – życie w dawnym mieście”

 

W niedzielę 17 września w budynku Muzeum Regionalnego oraz jego okolicach odbędzie się kolejna impreza rekonstrukcyjna pod hasłem „Wehikuł Czasu”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Regionalne w Krotoszynie wraz z miejscowym Urzędem Miejskim, Zespołem Muzyki Dawnej „Artifex”, Pocztem Wierzbięty z Krotoszyna oraz Radą Osiedla nr 1. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Krotoszyna, a sponsorem imprezy jest SGB Bank Spółdzielczy w Krotoszynie.

 

Jest to już trzecia edycja cyklicznych wydarzeń rekonstrukcyjnych pod wspólnym hasłem „Wehikuł Czasu”. W roku 2015 nawiązywała ona do okresu lokacji miejskiej Krotoszyna, a w 2016 do 70-rocznicy bitwy pod Benicami. Obie edycje imprezy cieszyły się dużym zainteresowaniem – nie tylko mieszkańców miasta, ale również wśród osób spoza regionu.

 

Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest tym razem życie w dawnym mieście”. Podczas imprezy postaramy się w sposób namacalny przybliżyć odwiedzającym nas osobom, kulturę oraz rzemiosło minionych stuleci. Na rozstawionych kramach będzie można spotkać między innymi kowala, powroźnika, skrybę, mincerza oraz kata. Na każdym ze stanowisk można też będzie spróbować swoich sił w wykonywaniu dawnych zawodów. Dla dzieci przygotowane zostaną specjalne stanowiska animacyjne z „historycznymi” atrakcjami. Podsumowaniem imprezy będzie wieczorny koncert muzyki dawnej w wykonaniu duetu – Jacek Kowlaski i Paweł Iwaszkiewicz.

 

Podczas tegorocznego „Wehikułu Czasu” udostępnione zostaną również sale ekspozycyjne naszego Muzeum. Wstęp na wszystkie atrakcje wydarzenia jest wolny.


 

Program imprezy

 

12.00 – rozpoczęcie imprezy,

 

12.00 – 17.00 – możliwość zwiedzania wystawy stałej,

 

12.00 – 19.00 – stoiska rzemieślnicze i animacyjne dla dzieci, możliwość zwiedzania wystawy czasowej,

 

19.30 koncert muzyki dawnej w wykonaniu duetu Jacek Kowalski i Paweł Iwaszkiewicz,

 

21.00 – zakończenie imprezy.

 

 

Serdecznie zapraszamy!

ikona daty24-08-2017, 10:20 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń2017
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt